AUDIOSKOP aneb POŘÁD O VĚDĚ!

V rámci Evropského festivalu filozofie bude tento večer věnován představení nové popularizační audioshow s osobnostmi české vědy AUDIOSKOP aneb Pořád o vědě!

Hosty budou novinářka a autorka Lenka Vrtišková Nejezchlebová, dramaturgyně Ilona Smejkalová, režisér Jan Frič a dva z účinkujících vědkyň a vědců, jimž je seriál zasvěcen. Kromě  povídání s hosty o hlavním tématu festivalu a dotyčného projektu budou pouštěny i audio ukázky z jednotlivých dílů.

Audioskop! Od zjevného ke skrytému. Od povrchu k podhoubí. Od obalu k jádru. Od mýtů k faktům. Od tušeného k překvapení… Podcastový popularizační magazín představující deset různorodých přírodovědných a společenskovědních témat i hvězd české vědy, zábavný a originální seriál o bádání i výzkumech, plný nečekaných popkulturních citací a odkazů. V době, kdy je veřejný prostor zaplevelen a přesycen spoustou „zaručených zpráv“, kdy lidé čerpají informace z mnohých dezinformačních a pochybných webů, kdy se stírá rozdíl mezi vědou a esoterikou, nabízí Audiotéka „pořád“ s deseti výjimečnými a zábavnými českými vědci. Ženami a muži, kteří dokážou o svém oboru hovořit bez zbytečného poučování, s nadhledem a humorem. Zkrátka – nefarmaceutická intervence proti mnoha virům!

 

 

Nahoru