Pro dobrou věc; představení Filosofického divadla FF MU Brno

Každý z nás žije přesvědčen, že když se to vezme kol a kolem, do důsledků, no zkrátka aby se tak řeklo, že je to vlastně dobrý člověk. Nebo ne? Přirozeně – s takovým přesvědčením se lépe spí. Lépe se s ním žije.

Kamil Záluba si to o sobě myslel taky, ale závěrečný součet jej vyvedl z omylu. A jak se má teď hájit, že vždycky konal jen dobro – nikdo mu nikdy nevysvětlil, co to dobro vlastně je! No vážně, vy to snad víte?! Tak snad abyste to rychle zjistili, hodiny tikají a ďábel už si máčí razítko…

Filosofické divadlo si v novém nastudování dovoluje uvést Pro dobrou věc – hru o dobrém, o špatném a o tom, jak jedno poznat od druhého. Je to hra plná duchů, principů a nešťastných příhod! Zejména je to ale hra o metaetice, tj. o názoru, že než se na lidi a jejich činy začnou lepit hodnotící soudy, není od věci udělat si jasno v pojmech. Možná se pak ukáže, jak málo vlastně rozumíme svým nálepkám.

Dovolte nám tuto ošidnou problematiku ilustrovat na čtyřech slavných příbězích filosofie. Vpravdě tak slavných, že jsme je v představení zapomněli pojmenovat. Poznáte je sami?

V případě nepříznivého počasí bude představení v Jupiter clubu.

Nahoru